Hogyan pakoljunk?


Hogyan pakoljak be a hátizsákomba?

Amikor egy hátiba pakolunk, tartsuk észben a súlyeloszlást, a kényelmet és a szervezést. A legfontosabb, hogy a súly a jobb és a bal oldalon kiegyensúlyozott legyen. Egy kiegyensúlyozatlan zsák összezavarja az egyensúlyodat, a lépteidet és a gerincedet is szétpüfölheti.

Amikor jól karbantartott csapásokon túrázol, a legnehezebb dolgokat a zsák tetejébe pakold, közel a hátadhoz. Ez a súlypontot magasra helyezi, a tested fölé, és így jobb vinni a könnyű terepen.

Göröngyös és nehéz terepen a nehéz cuccot lentre pakold, hogy a súlypontod alacsonyan legyen. A trükkösebb helyeken így jobb lesz az egyensúlyod.

A nőknek természetüknél fogva alacsonyabban van a súlypontjuk (ehehe, a ford.), ők pakolják egy picit lejjebb a nehéz dolgokat.

A keményebb és élesebb dolgokat, beleértve a főzőkészletet és a sátorcölöpöket tegyük a zsák elejébe (messze a háttól). A puhább cumókat, mint pld. a ruhákat rakjuk a hátunkhoz hogy kényelmesebb legyen. Ne párnázzuk ki nagyon a hátat - emlékezzünk rá, hogy a legnehezebb tárgyaknak is az aljára kell kerülnie, amennyire csak lehetséges!

Az esőruhát, a vizesüveget, a fényképezőgépet, a rágcsálnivalót és egyéb gyakran használt cuccainkat a zsák tetejébe rakjuk vagy az oldalzsebeibe.

Ahhoz, hogy különösen nagy rend legyen a zsákban, csináljunk vagy vegyünk különböző színű szütyőket. Mindig csak bizonyos dolgokat pakoljunk a zsákocskákba, pld.: zoknik a kékbe, tisztálkodószer a zöldbe, stb. - hogy ezáltal mindig megtaláljuk a szükséges dolgainkat anélkül, hogy fel kéne forgatni az egész hátizsákot.

Ha előreláthatólag át kell kelned nagyobb folyóvizeken, vagy különösen nedves az időjárás, használj vízálló zsákocskákat. Így, ha beázik a hátizsákod, akkor is száraz marad a cuccod.

A 3 fő ok, amiért valaki nem él túl egy túlélőhelyzetet: a tennivalók sorrendje a legfontosabb egy túlélőnél. Először menedék, aztán víz, aztán tűz, és aztán kaja. Az ok amiért a legtöbb ember megpusztul egy túlélő helyzetben az a menedék hiánya. A legtöbb ember a külső hőmérséklet miatt hal meg a leginkább, a sebesülést leszámítva. Ne feledjük, hogy nem csak kihűlni lehet, hanem túlhevülni is. A sebesülés egy másik probléma túlélésnél. Ha valaki túlélő helyzetben van, akkor nagyon elővigyázatosnak kell lennie. Egy olyan jelentéktelen sérülés, mint egy megvágott kéz, ami csak apró kényelmetlenséget jelent a mai világban, akár halálos végzetű is lehet kint a vadonban. A víz, vagy annak hiánya, szintén halálos kimenetelű lehet. Az illető vagy nem talál vizet, vagy rossz vizet iszik. Összegzésképpen: a sérülések, a menedék hiánya és a víz hiánya. Ez a három legnagyobb gyilkos egy túlélőnek.

Vissza a Központba